Włóczkowe festiwale… Która z nas nie marzy, żeby znaleźć się w takim wyjątkowym miejscu mlekiem i miodem płynącym. Eh… przepraszam włóczką płynącym. Dzisiaj chciałabym zaprosić w podróż do jednej z takich krain, do Wielkiej Brytanii. Rezerwujcie już bilety lotnicze, festiwal Woolfest czeka na Was. Odbywa się co roku począwszy od 2005. Niestety edycję 2018 przegapiliśmy.

Miejsce

Owa impreza odbywa się w ośrodku hodowli zwierząt Mitchell’s Lakeland, Cockermouth, Cumbria CA13 0QQ. Organizatorzy zapewniają, że będzie można się kupować i podziwiać włóczki przez dwa dni: piątek, 28 czerwca, w godzinach 10: 00-18: 00 oraz w sobotę, 29 czerwca, 10: 00-17: 00.

woolfest mapa

Piękne miejsce. Zwróćcie uwagę na to jak dużo jest miejsc parkingowych. Ile okazji do poznania nowych osób i poznania ich pasji!

Festiwal Woolfest 2015 rok

Jak wyglądał festiwal w 2015 roku możecie zobaczyć na filmiku poniżej. Ile stoisk! Czy dwa dni wystarczą, żeby wszystko zobaczyć?

 

Nie wiem jak Was, ale mnie urzekła mnogość barw, uporządkowanie, harmonia. Ciekawym elementem jest obecność na targach zwierząt: owiec czy alpak. Nieodłącznym punktem są pokazy strzyżenia owiec czy przędzenia wełny. Można zobaczyć, jak powstaje dana włóczka, od momentu strzyżenia zwierzęcia, poprzez przędzenie, farbowanie aż po końcowy produkt.

owieczka, festiwal Woolfest

Cena biletu

Bilet jednodniowy będzie kosztować 10 funtów. Jeżeli chcielibyśmy przez dwa dni rozkoszować się włóczkowym klimatem, to będziemy musieli zapłacić jedyne 15 funtów. Niestety aktualnie bilety nie są jeszcze dostępne. Organizator proponuje obserwować media społecznościowe na Facebooku, Twitterze czy Instagramie. W odpowiednim czasie poinformuje o rozpoczęciu sprzedaży. Najprawdopodobniej będzie to na wiosnę i bilety będą dostępne online.

W cenie biletu jest parking oraz program festiwalu Woolfest. Dzieci mają darmowe wejściówki.

Uwaga

Organizatorzy zastrzegają sobie, że na teren festiwalu psom wstęp wzbroniony ze względu na zwierzęta tam znajdujące się.

Warsztaty

W ramach festiwalu Woolfest organizowane są warsztaty z różnych robótkowych dziedzin. Przy zapisywaniu się na nie należy zwrócić uwagę na miejsce, ponieważ kursy odbywają się gdzie indziej niż jest festiwal.

Warsztaty odbywają się w trzech miejscach:

warsztaty woolfest

I jak, wybierasz się na festiwal Woolfest? Ja niestety nie, bo boję się latać samolotem. Ale Ci, którzy polecą po raz pierwszy zachęcam do zapoznania się z wpisem w jaki sposób wybrać włóczkę. Szczególnie radzę zapoznać się z nim osobom, które zaczynają swoją przygodę z szydełkowaniem czy robótkami na drutach. Moje rady pozwolą Wam uniknąć błędów, które sama popełniałam na początku swojej włóczkowej drogi.