Jedną z wielu moich wielkich pasji jest czytanie książek. Będąc dzieckiem pochłaniałam je garściami i zawsze było mi mało. Przesiadywałam nocami by tylko móc dowiedzieć się, czy główny bohater dotarł do celu albo zrealizował swoje marzenia. Książka jest dla mnie niczym przyjaciel. Otwiera przede mną serce i dzieli się najbardziej skrywanymi sekretami. Nie oczekuje niczego w zamian.

Książka i marzenia

Choć zmienił mi się rodzaj czytanej literatury, to nadal uwielbiam przenosić się w inny świat. I choć losy moich książkowych przyjaciół toczą się różnie to ja cały czas wierzę, że wszystko dobrze się skończy.

Nie od dzisiaj wiadomo, że czytanie rozwija, pobudza wyobraźnię i sprawia, że stajemy się wrażliwsi na krzywdę drugiego człowieka.

W dzisiejszym wpisie chciałabym Was gorąco zachęcić do wzięcia udziału w akcji mającej na celu wsparcie bibliotek poprzez pozyskanie jak największej ilości książek.

Paulina Czeredys – inicjatorka akcji – serdecznie namawia do oddania takich książek, do których nie będziecie już wracać, do niżej wymienionych bibliotek.

 • Biblioteka Samorządowego Zespołu Szkół w Pogorzeli
  ul. Parkowa 7; 63-860 Pogorzela
 • Biblioteka Zespołu Szkół im. św. Jadwigi Śląskiej we Wleniu
  ul. Dworcowa 10; 59-610 Wleń
 • Gminna Biblioteka Publiczna w Kornowacu z/s w Kobyli
  ul. Główna 78; 44-285 Kobyla
 • Biblioteka Miejskiego Zespołu Szkół nr 4 w Będzinie
  ul. Jedności 38; 42-504 Będzin
 • Biblioteka SP nr 10 w Jastrzębiu Zdroju
  ul. Zielona 2a; 44-335 Jastrzębie-Zdrój

Koniecznie sprawdźcie w domu, czy nie jesteście w posiadaniu książek, które są w stanie idealnym ale już ich nie będziecie czytać. Pokażcie swoje dobre serduszka i podarujcie je właśnie tym bibliotekom.

Spraw prezent Bibliotece i jej czytelnikom!

Więcej informacji możecie znaleźć na oficjalniej stronie wydarzenia Wyślij książeczki do Biblioteczki.