Cześć! Wypadałoby zacząć od przedstawienia się ale ja zacznę inaczej.

Blog – po co go stworzyłam?

Moje przygoda z blogowaniem zaczęła się na studiach. To koleżanka z roku pokazała mi od czego zacząć. Długo się wahałam, bo nie miałam pojęcia o czym mogłabym pisać. Ale nadszedł ten moment, w którym powiedziałam sobie, że warto spróbować. Zrobiłam to dla siebie. Patrząc z perspektywy czasu, to wydaje mi się, że motorem, który popchnął mnie do działania była miłość, nieszczęśliwa. Wówczas ten blog był swego rodzaju powiernikiem moich uczuć. Spisywałam swoje myśli w ukryciu przed światem bo dostęp do mojego wirtualnego świata mieli tylko Ci, którym podałam hasło. Tego bloga już nie ma. Został usunięty przez administratora, ponieważ przez długi czas do niego nie zaglądałam. Szkoda, bo zawarłam tam sporą część mojego życia włącznie z wierszami.

Potem było długo, długo nic do momentu, kiedy poznałam mojego obecnego Męża. Pomógł założyć mi bloga na Joomli. Było to Domowe abecadło. Niestety po pewnym czasie zrezygnowałam z prowadzenia bo ta platforma wydała mi się zbyt zagmatwana. Część z wpisów kulinarnych znalazła się na moim obecnym blogu.

Znów po kilku latach nastąpiła reaktywacja mojego miejsca w sieci i tak przerzuciłam się na blox. Na początku nawet mi się podobało ale z czasem zapragnęłam mieć więcej i przestały mi wystarczać podstawowe funkcjonalności. Zaczęłam szukać. I tak trafiłam na WordPressa.

Niestety na samym początku trafiłam na spore trudności, ponieważ nie były możliwe automatyczne przenosiny wpisów z blox. Musiałam to wszystko zrobić ręcznie. Ale dzięki temu moje wpisy zyskały na wartości, przeszły lifting. I tak powstały Pasje młodej Mamy.

Ja prywatnie

Nazywam się Edyta Zalewska. Urodziłam się w Tucholi – sercu Borów Tucholskich. Tam spędziłam większość swojego życia. Jako studentka przyszło mi żyć w Bydgoszczy, którą wspominam bardzo ciepło ale na dłuższą metę nie potrafiłabym tam mieszkać. Ostatecznie moim miejsce na ziemi okazała się niewielka wioska w gminie Świekatowo o wdzięcznej nazwie Lubania Lipiny.

Jestem przede wszystkim żoną Rafała i Mamą Dorotki, zatraconą całkowicie w macierzyństwie. Śmiało można powiedzieć, że odbywam swój życiowy kurs/ szkolenie każdego dnia nabywając nowych umiejętności oraz dowiadując się czegoś nowego o sobie. Macierzyństwo nauczyło mnie, że nie ma rzeczy niemożliwych. I wiem, że Rodzina to najlepsze co mnie w życiu spotkało. Ani Męża ani córeczki nie oddam za żadne skarby świata!

Pasje młodej Mamy

Blog jest o moich pasjach i wypada o nich napisać.

  • szydełkowanie

Oddałam tej technice całe swoje serce. Uwielbiam ten rytm: półsłupek, słupek, oczka łańcuszka… Brzmią jak tajemny szyfr, który znają tylko nieliczni a ja jest jednym z nich. Posiadam klucz. Szydełkowanie jest jak magia. Machasz tym zakrzywionym haczykiem i nagle z nitki powstaje coś nowego. Coś z niczego. Moim największym osiągnięciem jest stworzenie swojej sukni ślubnej. Jestem z niej bardzo dumna.

  • inne robótki ręczne

Lubię próbować nowych rzeczy. Moja Mama nauczyła mnie podstaw robótek na drutach a całkiem niedawno zaczęłam rozwijać tę umiejętność. W myśl kierunku, który skończyłam zafascynowałam się haftem matematycznym i irys folding. Musicie koniecznie spróbować! Ostatnio moim konikiem stał się beading. Tworzenie różności z koralików sprawia mi ogromną frajdę. A jest jeszcze tyle technik, które chciałabym się nauczyć a doba jest taka krótka.

  • książki

Temat rzeka. Uwielbiam czytać. Fascynuje mnie przenoszenie się myślami w inny świat. Pochłaniam garściami książki o ile inne obowiązki mi na to pozwalają. Wyznaję zasadę, że im grubsza lektura tym ciekawsza 🙂

  • pisanie wierszy

Piszę głównie do szuflady choć niektóre z moich wierszy zostały sprezentowane.

  • trochę gotowanie

Lubię gotować ale nie lubię zmywać.

  • macierzyństwo

To dziedzina, którą odkrywam nieustanie na nowo. Możecie uczyć się razem ze mną. Dla mnie najciekawsze są sposoby zabawy z dzieckiem. Lubię stworzyć coś z niczego.

  • gry planszowe

Będąc dzieckiem grałam w różnego rodzaju planszówki. Pamiętam grzybobranie, które do dzisiaj znajduje się już nieco sfatygowane u moich Rodziców. Moja córka też lubi grać, co mnie niemiernie cieszy. Mimo, że ma dopiero trzy lata, to już opanowała kilka gier i co najważniejsze świetnie się przy tym bawi.

  • i pewnie jest coś jeszcze, o czym nie napisałam 😉

Czego o mnie nie wiesz?

Skończyłam matematykę nauczycielską z dodatkową spec. nauczanie informatyki (licencjat) oraz matematykę finansowo – ubezpieczeniową (magisterka). I tak, uwielbiam uczyć choć nie pracuję w zawodzie. Przekazywanie wiedzy sprawia mi ogromną przyjemność. Jest moją pasją.

 

I jak, masz ochotę zostać ze mną dłużej? Zapraszam serdecznie 🙂

 

1 Komentarz

Kolekcja pocztówek, moje sentymentalne hobby, zdradzam swój sekret · 19 stycznia 2019 o 23:14

[…] O mnie […]