Żyjemy w dziwnych czasach. W czasach gdzie właśnie czas paradoksalnie jest na wagę złota. To właśnie on stanowi najcenniejszy podarunek na świecie. Ciągle za czymś gonimy, przed czymś uciekamy. Nasz dzień to wyścig, wyścig z czasem. Najpierw wstajemy rano, w pośpiechu jemy śniadanie, być może szykujemy dzieci do szkoły. A potem? Potem pędzimy do pracy, bo przecież jesteśmy już spóźnieni. W pracy też czas nas goni, bo przecież trzeba skończyć projekt, bo jeszcze jedna analiza do zrobienia, bo trzeba spotkać się z klientem i wysłać maile. Wracamy do domu, robimy obiad w międzyczasie zabawiając dzieci. Potem chwila na odpoczynek, kolacja i czas spać. I tak zazwyczaj  w dużym uproszczeniu wygląda dzień każdej z nas.

A gdy nadarza się okazja na spotkanie z przyjaciółką, to najczęściej mówimy, że nie mamy czasu choć tak naprawdę mamy na myśli to że jesteśmy tak zmęczone, że nie mamy na nic siły ani ochoty.

30 lipca obchodziliśmy wyjątkowe święto: Światowy Dzień Przyjaźni. Może warto z tej okazji podzielić się najcenniejszym podarunkiem na świecie ze swoją Przyjaciółką, czyli czasem. Tylko w ten sposób wyrazimy jak bardzo nam na niej zależy. Tylko tak możemy jej podziękować za to, że jest zawsze wtedy kiedy jej potrzebujemy.

Różowa klepsydra, czas, najcenniejszy podarunek na świecie

Oczywiście dodatkiem do tego najcenniejszego prezentu mogą być inne formy wyrażenia sympatii.

Mam dla Was swoje propozycje:

 • Wyjście do kina, teatru, filharmonii (w zależności od tego co lubicie)
 • SPA (nic nie łączy kobiet tak bardzo jak wspólny wypad po odrobinę urody, którą oczywiście posiadamy 😉 oraz wspólny relaks)
 • Babski wieczór (tylko Wy i butelka wina)
 • Spacer (uwielbiamy, prawda Aga?)
 • Karta podarunkowa na badania ginekologiczne
  Prezent równie wyjątkowy jak czas, którego brakuje w naszym zabieganym życiu. Przecież zależy nam na tym, żeby nasza Przyjaciółka mogła dzielić z nami radości i smutki jak najdłużej.
  Pewnie zastanawiacie się, dlaczego proponuję Wam wizytę u ginekologa. Bo jest to bardzo wstydliwy temat, przez niektóre kobiety traktowany jako tabu. I to jest ogromny błąd! Błąd, który w wielu przypadkach kosztuje życie. Żadna kobieta nie powinna się wstydzić swojej kobiecości, bo tak stworzył nas Bóg. Takie jesteśmy i nie powinniśmy zmieniać tego za wszelką cenę. Wiele z nas cieszy się macierzyństwem i w tym momencie zapomina o sobie. Zapomina, że powinna zapisać się na badania profilaktyczne właśnie dlatego, żeby cieszyć się tą radością jak najdłużej. Nie zdajemy sobie sprawy, że regularne wizyty u ginekologa połączone z badaniami mogą uratować życie.Nadal jest mała świadomość kobiet dotycząca profilaktycznych badań. Każda z nas boi się choroby a niewiele wie, że rak szyjki macicy jest wykrywalny i przede wszystkim uleczalny, jeżeli zostanie wykryty odpowiednio wcześnie.
  Zadbajmy o Przyjaciółki, bo Przyjaciel to rodzina, którą wybieramy sobie sami. Zaprowadźmy je na wizytę do ginekologa i przy okazji same się zbadajmy. Bądźmy świadome i odpowiedzialne!

Podaruj Przyjaciółce życie!

 

A Ty co ofiarujesz swojej bratniej duszy?

Nie wstydzę się być kobietą

Podsumowanie

Ja chodzę regularnie na badania. Nie wstydzę się tego. Dzięki temu mogę spać spokojnie a najcenniejszy podarunek na świecie mogę podarować nie tylko mojej Przyjaciółce ale przede wszystkim moim najbliższym.
Dzisiejszy wpis powstał w ramach akcji “Nie wstydzę się być kobietą”, której pomysłodawczynią jest Asia z bloga My na swoim.

Więcej artykułów na ten temat możecie znaleźć na moim blogu.

O przyjaźni słów kilka

Masz dla kogo żyć!

Niestandardowe pomysły na prezent dla Mamy

List do Mamy