Zaczął się kolejny rok, więc czas na nowe wyzwania. Inspiracją stała się znowu Kamila Wojciechowska, która zaskoczyła mnie projektem –  kocyk 10 oczek stworzonym z myślą o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Można go było wylicytować na tej stronie. Kolorystyka pledu jest niesamowita!

Początki

Druty nigdy nie były moją mocną stroną mimo, że moja Mama potrafiła wyczarować nimi cuda. Jednak miniony rok sprawił, iż stały mi się dużo bliższe z pomocą Kamili z Otulove. Wiele rzeczy stało się prostsze dzięki Jej tutorialom krok po kroku. I tak, gdy zobaczyłam kolejnego maila na swojej skrzynce, to nie mogłam się doczekać kiedy go otworzę.

Moim oczom ukazał się kocyk o wymownej nazwie 10 oczek. Pierwsza moja myśl była taka, że chyba Kamila się pomyliła, bo jak tu zrobić kocyk z tak małej ilości oczek. Oryginalny pomysł został zaczerpnięty od Frankie Brown.

Mój kocyk 10 oczek

I tak 1 stycznia zaczęłam swój największy projekt robiony na drutach. Oczywiście nie obyło się bez prucia. Ba! Dopiero trzecie podejście okazało się tym właściwym. Za pierwszym razem nitka jakimś dziwnym trafem przeciągnęła się pomiędzy rzędami i nic nie dało się z tym zrobić. Za drugim oczka spadły mi z drutu i nie potrafiłam ich założyć spowrotem. Dopiero trzeci raz był dla mnie łaskawy i dobrnęłam do momentu łączenia oczek. W ten sposób moje 10 oczek stało się celem na następnych kilka tygodni (bo chyba nie miesięcy!).

Kocyk 10 oczek - zbliżenie
Kocyk 10 oczek - zbliżenie na stronę lewą
Kocyk 10 oczek - strona prawa

Parametry techniczne

  • włóczka Gazzal Baby Cotton (kolor biały)
  • druty 3mm

Dlaczego akurat biały kolor? Z prostego powodu. Kiedy cztery lata temu robiłam szydełkową sukienkę na chrzest Dorotki zakupiłam za dużo włóczki. Dużo za dużo. Na kocyk 10 oczek chcę przeznaczyć 4 motki. Sama jestem ciekawa jak duży wyjdzie.

Kocyk 10 oczek - strona lewa

Tak się prezentuje strona lewa kocyka i mi podoba się bardziej niż prawa.

Po 10 dniach wyrobiłam jeden motek. Jeśli utrzymam takie tempo, to po 40 dniach powinnam wyrobić moje zapasy tej włóczki. Już teraz mogę stwierdzić, że te przysłowiowe 10 oczek jest tak samo wciągające jak szydełkowy wirus.

Kocyk 10 oczek - początki, widok z góry

Kto ma ochotę podjąć ze mną wyzwanie wciągającego kocyka 10 oczek?