Pewnie nie raz zdarzyło Ci się, że skończyłaś robić projekt i zostało Ci kilka/kilkanaście koralików, które już do niczego nie pasują. Teraz masz już spory zestaw takich do niczego nie nadających się paciorków. Ale czy na pewno? Czy już nic nie da się z nimi zrobić? Mam dla Ciebie kilka propozycji na wykorzystanie resztek koralików.

Pomysły na wykorzystanie resztek koralików

Kolczyki

Na ten rodzaj biżuterii nie potrzeba zbyt wielu paciorków, więc szybko zrealizujesz ten projekt a przy okazji będziesz mieć swój niepowtarzalny komplet. Jeśli masz za dużo kolczyków, to zawsze możesz kolejny komplet komuś sprezentować.

Kolczyki Elegancja - krok 7

Do wykonania kolczyków Elegancja potrzebne są tylko dwa dowolne koraliki, które na pewno znajdziesz w swoich zapasach.

Stwórz zestaw startowy dla kogoś, kto chce się nauczyć tworzyć biżuterię

Może w Twoim najbliższym otoczeniu jest ktoś, kto chciałby spróbować koralikowania? Spraw mu niespodziankę i przygotuj zestaw z Twoich resztek koralików i dołóż kilka półproduktów, które mogą się przydać do stworzenia bransoletki, naszyjnika czy kolczyków. A na sam koniec udziel kilku sprawdzonych rad.

Wymień się koralikami

Daj ogłoszenie na grupie, że chcesz się wymienić koralikami. Dlaczego nie? Przecież wymienialiśmy się np. karteczkami (Ja tak, a Wy?). Może znajdzie się ktoś, komu albo spodobają się Twoje paciorki albo najzwyczajniej w świecie okaże się, że zabrakło tych kilku koralików.

Zrób miks z koralików

Masz dużo koralików jednego rodzaju? Wrzuć je do jednego pojemnika, wymieszaj i stwórz niepowtarzalną biżuterię z resztek. Jeżeli takie rozwiązanie nie do końca Cię satysfakcjonuje bo nie jesteś zwolennikiem wszystkich kolorów tęczy w jednym projekcie, to podziel koraliki według kolorów. Wszystkie odcienie zielonego do jednego słoiczka, wszystkie odcienie czerwonego do drugiego słoika, wszystkie odcienie niebieskiego do trzeciego słoiczka itd.

Bransoletka BUM - krok 14

Ten sposób idealnie sprawdzi się przy wykonywaniu tej niezwykłej bransoletki. Bo kto powiedział, że musi panować harmonia? Piękny i niepowtarzalny jest również artystyczny nieład.

Oddaj je nauczycielce techniki/plastyki, przekaż jakiejś grupie artystycznej

Twoje paciorki moją dostać drugie życie, kiedy trafią w ręce dzieci, które pomysłami sypią jak z rękawa. Drugą opcją jest przekazanie do Domu Kultury, gdzie z całą pewnością odbywają się zajęcia artystyczne.

Zrób zestaw naprawczy z koralikami

Przygotuj niewielki zestaw koralików użytych w każdym projekcie. Oznacz go odpowiednio i przechowuj w bezpiecznym miejscu. W ten sposób w razie gdyby zepsuł się któryś z elementów Twojej biżuterii możesz wykorzystać koraliki z zestawu naprawczego.

Kolczyki Lazurowe Wybrzeże - krok 10

Żeby stworzyć kolczyki takie jak powyżej musiałam kupić trzy wielkości koralików. Teraz zostały mi pojedyncze sztuki. Mam dwie możliwości: albo zrobić kolejne kolczyki albo przygotować sobie zestaw naprawczy na wypadek gdyby coś się stało z obecną biżuterią.

Ucz się nowych technik

Resztki koralików doskonale sprawdzą się przy nauce nowego ściegu czy techniki. Przecież wszystko trzeba przećwiczyć zanim zacznie się robić właściwy projekt. A szkoda do nauki kupować nowe koraliki.

Użyj do zrobienia frędzli

Ozdób swoją biżuterię kolorowymi frędzlami z koralików. Uzyskasz w ten sposób ciekawy efekt i zaskoczysz niejedną osobę.

 

Który z tych pomysłów wykorzystasz? A może masz inne rady dla tych, którzy posiadają niezliczone ilości pojedynczych egzemplarzy koralików?