Wrzesień przyniósł ze sobą aż trzy pozycje czytelnicze! I to nie były wcale najcieńsze książeczki. Udało mi się przeczytać kolejną część Harrego Pottera. Wybrałam się znowu w podróż w przeszłość wraz z 11 kobietami, które przeżyły wojnę. I pozwoliłam, aby ostatecznie pochłonęła mnie Syrenka wraz z jej kryminalną opowieścią.

Wrześniowa literatura

Harry Potter i Czara Ognia – J. K. Rowling

Harry Potter

Kolejna część historii Harrego wprawiła mnie w dość smutny nastrój, ponieważ ginie niewinna osoba z rąk Sami Wiecie Kogo. Tym razem w Hogwarcie rozgrywa się Turniej Trójmagiczny. Uczestniczyć w nim będą uczniowie z Bułgarii i Francji. Według starych reguł do pojedynku może przystąpić trzech uczestników, jednak tym razem coś pójdzie nie tak i z zadaniami zmagać się będzie czworo zawodników. Autorka zachwyca pomysłowością i sprawia, że czytelnik nie może się nudzić.

Syrenka – Camilla Läckberg

Syrenka

W tajemniczych okolicznościach ginie mężczyzna. Po kilku miesiącach zostaje odnalezione jego ciało w skutym lodem jeziorze. Niestety większość śladów zostaje zatarta. Sprawa zaczyna się komplikować, kiedy znajomy zamordowanego, pisarz, zaczyna dostawać pogróżki. Patrik jest pewny, że otrzymującemu listy grozi niebezpieczeństwo. Kiedy ginie kolejny mężczyzna policja zaczyna szukać wspólnego wątku. Okazuje się, że prawda jest zakopana głęboko w przeszłości.

Dziewczyny wojenne – Łukasz Modelski

Dziewczyny wojenne

Dziewczyny wojenne to kolejny przykład książki, w której zawarte są prawdziwe, tragiczne historie. Jadwiga Piłsudska (córka Marszałka Polski) pokazuje jak wyglądało jej życie w czasach wojennych, pozwala nam poznać bliżej jej rodzinę. Lidia Lwow opowiada o Armii Krajowej i majorze “Łupaszce”. Książka daje nam szanse poznać losy 11 kobiet, które musiały znaleźć sposób, żeby poradzić sobie bez mężczyzn. Która z nas chciałaby, aby jej własne wesele zakończyło się aresztowaniem? Albo bliski poród wstrzymał wykonanie kary śmierci? Która z nas chciałaby romansować z wrogiem, bo tego wymaga od niej dowództwo? Każda z tych kobiet musiała dokonać wyboru, który w dzisiejszych czasach wydaje się absurdem. Ale robiły to, żeby właśnie nam dać szansę na lepsze życie.

Każda z tych pozycji daje do myślenia mimo, że tak bardzo różnią się tematyką. Z każdą warto się zapoznać.

Jeśli macie ochotę zobaczyć, co przeczytałam w minionych miesiącach, to zajrzyjcie do linków poniżej.

Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Sierpień