Co przeczytała Mama w sierpniu?

Czasami jest tak, że okoliczności ograniczają nasze działania. I tak było w sierpniu. Musiałam skupić się na innych, ważniejszych sprawach, o których nie będę się tutaj rozpisywać. Mimo to znalazłam czas na moją ukochaną serię kryminalną. Niemiecki bękart to kolejny tom sagi Camilli Läckberg. Tym razem miałam okazję zagłębić się w czasy II wojny światowej doskonale wplecione w fabułę kryminału.

Sierpniowy kryminał

Niemiecki bękart – Camilla Läckberg

Niemiecki bękart

W tej części sagi jedna z głównych bohaterek – Erika postanawia zagłębić się w przeszłość swojej zmarłej matki. Podczas poszukiwań na strychu odnajduje bardzo ciekawe przedmioty. Jej uwagę zwraca hitlerowski medal oraz zaplamiony krwią kaftanik dziecięcy. Jaką tajemnicę skrywała jej matka? O pomoc w rozwiązaniu zagadki Erika prosi emerytowanego nauczyciela historii. Jednak jego zachowanie zaskakuje. Wygląda tak jakby chciał coś ukryć przed Eriką. Niestety dwa dni później w niewyjaśnionych okolicznościach zostaje zamordowany.

W międzyczasie autorka rozwija drugi wątek, w którym jesteśmy świadkami życia matki Eriki z pierwszej połowy lat czterdziestych ubiegłego stulecia. W interesujący sposób Camilla Läckberg opowiada jak wyglądało życie podczas okupacji w Norwegii oraz Szwecji. Dzięki autorce dowiadujemy się jakie znaczenie miał medal oraz kaftanik.

Książka jest wciągająca i stanowi wzór tego jak powinien wyglądać dobry kryminał. Każda kartka niesie ze sobą garść ciekawych informacji przydatnych do rozwiązania zagadki morderstwa. I kolejny raz dałam się złapać! Jestem bardzo ciekawa kolejnych części. Co tym razem wymyśliła autorka? Czy będą tak samo dobre? Tylko proszę nie zdradzajcie mi tego. Element zaskoczenia jest w tym wszystkim najciekawszy.

A co Wy przeczytaliście w ostatnim czasie? Czy jesteście w stanie polecić mi jakąś ciekawą pozycję, która wciągnie mnie tak bardzo, że będę chciała przeczytać ją jednym tchem? Koniecznie pochwalcie się w komentarzach swoimi czytelniczymi odkryciami na miarę Literackiej Nagrody Nobla.

Jeśli macie ochotę zobaczyć, co przeczytałam w minionych miesiącach, to zajrzyjcie do linków poniżej.

Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Scroll Up