Co przeczytała Mama w sierpniu?

Co przeczytała Mama w sierpniu?

Czasami jest tak, że okoliczności ograniczają nasze działania. I tak było w sierpniu. Musiałam skupić się na innych, ważniejszych sprawach, o których nie będę się tutaj rozpisywać. Mimo to znalazłam czas na moją ukochaną serię kryminalną. Niemiecki bękart to kolejny tom sagi Camilli Läckberg. Tym razem miałam okazję zagłębić się w czasy II wojny światowej doskonale wplecione w fabułę kryminału.

Sierpniowy kryminał

Niemiecki bękart – Camilla Läckberg

Niemiecki bękart

W tej części sagi jedna z głównych bohaterek – Erika postanawia zagłębić się w przeszłość swojej zmarłej matki. Podczas poszukiwań na strychu odnajduje bardzo ciekawe przedmioty. Jej uwagę zwraca hitlerowski medal oraz zaplamiony krwią kaftanik dziecięcy. Jaką tajemnicę skrywała jej matka? O pomoc w rozwiązaniu zagadki Erika prosi emerytowanego nauczyciela historii. Jednak jego zachowanie zaskakuje. Wygląda tak jakby chciał coś ukryć przed Eriką. Niestety dwa dni później w niewyjaśnionych okolicznościach zostaje zamordowany.

W międzyczasie autorka rozwija drugi wątek, w którym jesteśmy świadkami życia matki Eriki z pierwszej połowy lat czterdziestych ubiegłego stulecia. W interesujący sposób Camilla Läckberg opowiada jak wyglądało życie podczas okupacji w Norwegii oraz Szwecji. Dzięki autorce dowiadujemy się jakie znaczenie miał medal oraz kaftanik.

Książka jest wciągająca i stanowi wzór tego jak powinien wyglądać dobry kryminał. Każda kartka niesie ze sobą garść ciekawych informacji przydatnych do rozwiązania zagadki morderstwa. I kolejny raz dałam się złapać! Jestem bardzo ciekawa kolejnych części. Co tym razem wymyśliła autorka? Czy będą tak samo dobre? Tylko proszę nie zdradzajcie mi tego. Element zaskoczenia jest w tym wszystkim najciekawszy.

A co Wy przeczytaliście w ostatnim czasie? Czy jesteście w stanie polecić mi jakąś ciekawą pozycję, która wciągnie mnie tak bardzo, że będę chciała przeczytać ją jednym tchem? Koniecznie pochwalcie się w komentarzach swoimi czytelniczymi odkryciami na miarę Literackiej Nagrody Nobla.

Jeśli macie ochotę zobaczyć, co przeczytałam w minionych miesiącach, to zajrzyjcie do linków poniżej.

Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

Lipiec

Warto przeczytać

Książki lutego 2020

Książki lutego 2020

Książki stycznia 2020

Książki stycznia 2020

Co przeczytała Mama w październiku?

Co przeczytała Mama w październiku?

Co przeczytała Mama we wrześniu?

Co przeczytała Mama we wrześniu?