Co przeczytała Mama w lipcu?

Co przeczytała Mama w lipcu?

Ostatnio pojawiają się same czytelnicze wpisy ale wcale nie dlatego, że nic ciekawego u mnie się nie dzieje. Sporo szydełkowych prac jest w trakcie powstawania. I mam nadzieję, że za jakiś czas będę mogła podzielić się z Wami efektami. W lipcu przeczytałam trzy książki. Największe wrażenie wywarły na mnie Dziewczęta z Auschwitz, które poruszają ważną tematykę II wojny światowej.

Lipcowe odkrycia

Dziewczyna, którą kochałeś – Jojo Moyes

Dziewczyna, którą kochałeś

Nie jest to typowe romansidło. Chociaż po tytule można by tak wnioskować. To raczej połączenie romansu z interesującą opowieścią wojenną. W dziwny sposób życie bohaterów z przeszłości łączy się z tymi z teraźniejszości poprzez jeden obraz.

Główna bohaterka Liv przeżywa śmierć męża. Nie potrafi pomyśleć o sobie, o przyszłości. Cały czas żyje przeszłością. Jej zatracenie pogłębia się jeszcze bardziej, kiedy okazuje się, że chcą jej odebrać prezent zaręczynowy – obraz, który dostała od zmarłego męża. Nie potrafi odpuścić i usilnie dąży do odkrycia prawdy. Czy to ją ostatecznie pogrąży, czy pomoże jej pozbierać się z tramy jaką przeżywa? Musicie sami się o tym przekonać.

Dziewczęta z Auschwitz – Sylwia Winnik

Dziewczęta z Auschwitz

Przeczytałam już sporo książek w tematyce II wojny światowej. Poznałam losy wielu ludzi, którzy walczyli o przetrwanie. Żadnemu z nich nie było łatwo żyć w tych czasach. Książka Sylwii Winnik to zbór wspomnień dwunastu kobiet, które przeżyły piekło najstraszniejszego obozu jakim było Auschwitz – Birkenau.

Czytając kolejne historie miałam łzy w oczach. Jak można być takim “zwierzęciem”? Jak można sprawić tyle bólu drugiej osobie? W książce można znaleźć między innymi opowieść Leokadii Rowińskiej, która trafiając do obozu była w ciąży a jej syn nie przeżył Marszu Śmierci. Poznajemy również losy Zofii Wareluk, która urodziła się w tym piekle i je przeżyła dzięki Stanisławie Leszczyńskiej. Każda z tych historii jest wyjątkowa i każda z nich zasługuje na pamięć.

Ofiara losu – Camilla Läckberg

Ofiara losu

Wbrew pozorom dobry kryminał potrafi rozluźnić nawet wtedy, kiedy wątek jest skomplikowany i niesie ze sobą wiele ofiar. Ofiara losu to kolejna część sagi kryminalnej. Tym razem policja bada sprawę wypadku samochodowego, który wygląda na zwykły splot nieszczęśliwych zdarzeń. Jednak w toku śledztwa wychodzą na jaw inne rzeczy. Rozwiązania zagadki nie ułatwia kręcony w mieście reality show. Czy tym razem intryga ujrzy światło dzienne?

Wszystkie trzy przeczytane przez mnie pozycje dają do myślenia i z całą pewnością były warte poświęconego dla nich czasu.

Jeśli macie ochotę zobaczyć, co przeczytałam w minionych miesiącach, to zajrzyjcie do linków poniżej.

Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Czerwiec

 

Warto przeczytać

Książki lutego 2020

Książki lutego 2020

Książki stycznia 2020

Książki stycznia 2020

Co przeczytała Mama w październiku?

Co przeczytała Mama w październiku?

Co przeczytała Mama we wrześniu?

Co przeczytała Mama we wrześniu?