Co przeczytała Mama w czerwcu?

Co przeczytała Mama w czerwcu?

Wydawać by się mogło, że czerwiec nie był łaskawy pod względem ilości przeczytanych książek ale nic mylnego bo nie liczy się ilość ale jakość. Oczywiście wśród wybranych przeze mnie pozycji nie mogło zabraknąć czegoś z motywem morderstwa. Wszak kryminały są takie fascynujące! Jestem zadowolona ale też rozczarowana faktem, że przeczytałam książkę #Jeszcze5minutek. Dlaczego? Dowiecie się w dalszej części wpisu.

Moje czerwcowe książki

Krew, którą nasiąkła – Äsa Larsson

Krew, którą nasiąkła - Äsa Larsson

Akcja powieści rozgrywa się w Szwecji za kręgiem polarnym. W jednej z malutkich wiosek z niewiadomych przyczyn zostaje zamordowana pastor Mildred Nilsson. Kobieta wywoływała w ludziach skrajne emocje. Niedługo po tym zdarzeniu w te okolice przyjeżdża młoda prawniczka, która z powodu tragicznych zdarzeń z przeszłości przerywa swoją karierę. Chcąc nie chcąc zostaje uwikłana w morderstwo Mildred. Autorka w dość zawiły sposób składa poszczególne elementy tej układanki tak, żeby czytelnik nie znudził się książką. Prowadzi równolegle kilka wątków, z których każdy rozwija się w swoim tempie.

Książka Äsy Larsson zostaje nagrodzona w 2004 roku tytułem najlepszej Szwedzkiej Powieści Kryminalnej i uważam, że w pełni zasługuje na ten tytuł.

#Jeszcze5minutek – OP Adam Szustak

#Jeszcze5minutek - okładka

To książka, która czytałam od stycznia. Dlaczego tak długo? Nie, nie rozczarowałam się tą pozycją. Wręcz przeciwnie. Chciałam poznać ją bliżej, bo czytało się ją z istną przyjemnością. Im byłam bliżej końca tym bardziej pragnęłam, żeby książka jeszcze się nie skończyła.

“Znasz ten moment, kiedy zaraz po przebudzeniu mówisz błagalnym tonem “jeszcze 5 minutek”?  Niby to tylko chwila, a przecież w 5 minut może się wydarzyć wiele. Można rzeczywiście jeszcze trochę pospać. Można leniwie sięgnąć po telefon i sprawdzić wiadomości. Można przejrzeć Fejsa lub Twittera, ale można też dostać słowo, które wyrwie nas do życia, pobudzi bardziej niż mocna kawa.

Każdego dnia, na każdej stronie będę ci przypomniał, że jest z tobą Jezus. Jeżeli się obudzisz z przekonaniem “żyć mi się nie chce”, będę powtarzał, że On naprawdę jest z tobą. Jest dokładnie tam, gdzie ci się nie chce. Jeżeli będziesz w euforii, pełen entuzjazmu, i będzie ci się bardzo chciało, też powiem, że jest z tobą.” (OP Adam Szustak)

Ten cytat to najlepsza rekomendacja. Każdy rozdział zajmuje naprawdę przysłowiowe 5 minut i na pewno znajdziesz czas na zapoznanie się z nim i wdrożenie go w życie.

A jeśli macie ochotę na rekolekcje z ojcem Adamem, to zapraszam na jego krótkie ale dające do myślenia audycje.

Jeśli macie ochotę zobaczyć, co przeczytałam w minionych miesiącach, to zajrzyjcie do linków poniżej.

Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Maj

Warto przeczytać

Książki lutego 2020

Książki lutego 2020

Książki stycznia 2020

Książki stycznia 2020

Co przeczytała Mama w październiku?

Co przeczytała Mama w październiku?

Co przeczytała Mama we wrześniu?

Co przeczytała Mama we wrześniu?