Co przeczytała Mama w maju?

Co przeczytała Mama w maju?

Ten miesiąc upłynął pod znakiem przede wszystkim Harrego Pottera, który z każdą książką zaskakuje mnie coraz bardziej. Oczywiście nie mogło również zabraknąć świetnego kryminału Camilli i odkrycia czytelniczego jakim stał się tym razem Graham Masterton ze swoją książką Muzyka z zaświatów.

Moje majowe odkrycia

Harry Potter i Komnata Tajemnic – J. K. Rowling

Harry Potter - Hogwarts Express

I ten miesiąc przyniósł ze sobą realizację celu pod roboczą nazwą Harry Potter. Kolejna część znowu mnie zdziwiła. Teraz oglądam świadomiej film i z pełną premedytacją wytykam błędy reżyserowi. Druga część serii zaczyna się w momencie wakacji, które Harry spędza u znienawidzonych Dursleyów. Pewnego dnia odwiedza go Zgredek, który zabrania mu powrotu do Szkoły Magii i Czarodziejstwa bo martwi się o jego bezpieczeństwo. Ów stworek narozrabia do tego stopnia, że Dursleyowie zabronią mu powrotu do Hogwartu. Czy Harremu uda się dostać do szkoły? Czy Komnata Tajemnic okaże się niebezpieczna? Pewnie większość z Was zna już odpowiedź a tych, którzy jej nie znają odsyłam do książki.

Muzyka z zaświatów – Graham Masterton

Muzyka z zaświatów Graham Masterton - okładka

To mojej odkrycie w tym miesiącu. Autor już od samego początku potrafi zaskoczyć czytelnika. Jest to opowieść o trudnej (dlaczego? sami musicie to odkryć 😉 ) miłości, która potrafi zaskoczyć w każdym znaczeniu tego słowa. Autor ubarwił książkę pięknymi opisami miejsc do których trafiał główny bohater. Nie obyło się również bez wątku kryminalnego, który jeszcze bardziej podsycił moją ciekawość.

Kaznodzieja – Camilla Läckberg

Kaznodzieja okładka

Autorka nie przestaje mnie zaskakiwać. Jej kunszt literacki dorównuje Agacie Christie! Tym razem mamy do rozwiązania trudną zagadkę morderstwa młodej kobiety, której zwłoki odnaleziono w Wąwozie Królewskim. Jeden z głównych bohaterów Patrik próbuje dowiedzieć się, co łączy zamordowaną ze sprawą zaginięcia dwóch dziewczyn przed dwudziestu pięciu laty. Nikt nie spodziewa się, że rozwiązanie zagadki będzie miało tak tragiczne skutki.

Mimo, że to kryminał, to pokuszę się o stwierdzenie, że dobrze się przy nim bawiłam obstawiając kto stoi za tymi morderstwami. Autorka bardzo sprytnie zamaskowała sprawcę.

Harry Potter i więzień Azkabanu – J. K. Rowling

Harry Potter - wioska czarodziejów

W trzeciej części następuje niesamowity zwrot akcji, który zaskoczy samego Harrego. Na samym początku dowiadujemy się, że z najpilniej strzeżonego więzienia dla czarodziejów ucieka groźny przestępca Syriusz, który próbuje się skontaktować z Potterem. Książka przynosi nam sporo nowych informacji z przeszłości Hagrida czy profesora Snape’a. Jesteśmy również świadkami wyprawy trzecioklasistów do wioski Hogsmeade zamieszkanej przez czarodziejów.

Każdą z tych pozycji mogę Wam polecić bez wyrzutów sumienia. Żadna z nich nie sprawi, że zaśniecie już przy pierwszym rozdziale. Wręcz przeciwnie. Rozbudzi ciekawość i zapragniecie więcej 🙂

Jeśli macie ochotę zobaczyć, co przeczytałam w minionych miesiącach, to zajrzyjcie do linków poniżej.

Styczeń

Luty

Marzec

Kwiecień

Warto przeczytać

Książki lutego 2020

Książki lutego 2020

Książki stycznia 2020

Książki stycznia 2020

Co przeczytała Mama w październiku?

Co przeczytała Mama w październiku?

Co przeczytała Mama we wrześniu?

Co przeczytała Mama we wrześniu?