Co przeczytała Mama w kwietniu?

Co przeczytała Mama w kwietniu?

Mamy maj i to dobry moment na przedstawienie moich czytelniczych odkryć kwietnia. Na szczęście książki nie mają terminu przydatności do użycia i można się nimi rozkoszować w każdym miesiącu roku. Poniżej możecie przeczytać moje subiektywne opinie dotyczące dwóch kryminałów, których autorką jest Camilla Läckberg. Zaznajomię Was również z serią Wielcy i sławni, gdzie będziecie mogli poszerzyć swoje naukowe horyzonty.

Kamieniarz – Camilla Läckberg

Książka ta to trzecia część znakomitej sagi Camilli Läckberg, którego akcja rozgrywa się we Fjällbace. I tutaj autorka nas nie zawiodła z kryminalnym wątkiem. Tym razem jeden z głównych bohaterów Patrik musi rozwikłać zagadkę śmierci dziewczynki. Niestety układanka nie składa się w całość, ponieważ w grę zaczynają wchodzić wydarzenia z odległej przeszłości. Rozwiązanie tej zagadki z pewnością Was zaskoczy.

Księżniczka z lodu – Camilla Läckberg

Księżniczka z lodu Camilla Läckberg

To od tej części powinnam zacząć czytanie sagi ale nie miałam o tym zielonego pojęcia. Nic nie straciłam, ponieważ każdy z tych kryminałów ma osobną historię mimo że łączą je te same osoby. Dlaczego zdecydowałam się przeczytać Księżniczkę? Bo Kamieniarz zaciekawił mnie na tyle, że chciałam sprawdzić, co działo się wcześniej. A drugim plusem była sama autorka, która stworzyła świetny kryminał trzymający w napięciu.

O czym jest książka? Jak każdy kryminał niesie ze sobą czyjeś morderstwo. Tym razem chodzi o przyjaciółkę głównej bohaterki – Eriki. Wydawać by się mogło, że to samobójstwo ale nie wszystkie poszlaki na to wskazują. Autorka doskonale manipuluje czytelnikiem i muszę się Wam przyznać, że i ja dałam się złapać na jej sztuczki. A co się tak naprawdę wydarzyło? Musicie sami przeczytać.

A tak na marginesie, ja czytając książki Camilli mam wrażenie, że uczestniczę w jakimś filmie, ponieważ jej opisy bardzo działają na wyobraźnię czytającego.

Seria Wielcy i sławni

Kim była Maria Skłodowska – Curie? – Megan Stine

Maria Skłodowska - Curie

Kim był Karol Darwin? – Deborah Hopkinson

Karol Darwin

Kim był Thomas Alva Edison? – Margaret Frith

Thomas Alva Edison

Te trzy książki bardzo pozytywnie mnie zaskoczyły. Mimo, że jest to seria dla dzieci, to wyniosłam z niej dużo ciekawych informacji. I wiecie co? Wszystkie trzy przeczytałam w jeden wieczór! Seria Wielcy i sławni stanowi zbiór inspirujących życiorysów znanych naukowców, odkrywców i wynalazców. Można tutaj znaleźć osoby, których umysły przekraczały ludzkie pojęcie ale jednocześnie dawały szansę na zmianę otaczającego świata. Każda z tych postaci może być wzorem dla młodego pokolenia. Ja mam ochotę na więcej pozycji z tej serii. Może uda mi się trafić na którąś w bibliotece.

Jeśli macie ochotę zobaczyć, co przeczytałam w minionych miesiącach, to zajrzyjcie do linków poniżej.

Styczeń

Luty

Marzec

 

Warto przeczytać

Książki lutego 2020

Książki lutego 2020

Książki stycznia 2020

Książki stycznia 2020

Co przeczytała Mama w październiku?

Co przeczytała Mama w październiku?

Co przeczytała Mama we wrześniu?

Co przeczytała Mama we wrześniu?