Serwetka tulipan na pierwszy dzień wiosny

Serwetka tulipan powstała z okazji pierwszego dnia wiosny. Ale kiedy tak naprawdę powinniśmy się jej spodziewać? Przyjęło się, że pierwszy dzień kalendarzowej wiosny to 21 marca i taką datę pamięta chyba każdy z nas ze szkoły. Jednak w 2018 nowa pora roku powinna zawitać już 20 marca jako pierwszy dzień astronomicznej wiosny.

Niestety patrząc za okno widzę śnieg, który sypie coraz mocniej. Czy to znaczy, że wiosna już nie przyjdzie? Czy tegoroczna Wielkanoc będzie biała? Jeżeli utrzyma się minusowa temperatura to nie wykluczone, że przywitamy zająca lepiąc bałwana.

Serwetka tulipan

Ja, żeby przywołać wiosnę wyszydełkowałam serwetkę w kształcie tulipana.

Wzór to oczywiście inspiracja z Pinterest. Dla zainteresowanych podaję link do schematu.

Serwetka tulipan - zbliżenie na kwiat
Kiedy zobaczyłam ten piękny tulipanowy kielich, to stwierdziłam, że koniecznie muszę go mieć.

 

Serwetka tulipan - z lotu ptaka
Dwa liście idealnie komponują się z kielichem.

 

Serwetka tulipan - drugie zbliżenie na kwiat
Tulipan z każdej strony wygląda pięknie.

Nowe wyzwanie

Kiedy przychodzi nowa pora roku, to mamy ochotę na podejmowanie nowych wyzwań. I tak jest w moim przypadku. Jak widzicie w moich czytelniczych zasobach pojawiła się nowa pozycja. W związku z tym, że jakiś czas temu zaczęłam przygodę z maszyną i mam kilka prac za sobą o różnym stopniu trudności (poduszki, tipi i kilka drobiazgów) postanowiłam zabrać się za szycie odzieży. Długo zastanawiałam się gdzie szukać inspiracji i wskazówek dotyczących poprawnego szycia. I tak trafiłam na książkę Jana Leśniaka “Jak szyć spódnice i sukienki”. Teraz nie pozostało mi nic innego jak kupić odpowiedni materiał, bo w tej pozycji nie brakuje inspiracji i cennych rad. Już nie mogę się doczekać, kiedy zrobię swój pierwszy wykrój i zasiądę do maszyny.

Serwetka tulipan - aranżacja z książką, zbliżenie
Nie mogłam się oprzeć, żeby nie zrobić zdjęcia w aranżacji.

Wielkanocne przygotowania

A na koniec dzisiejszego wiosenno – zimowego wpisu zapowiedź kolejnych postów.

Niedługo Wielkanoc i czas przyszykować jakieś szydełkowe drobiazgi. W trakcie produkcji są jajeczka i dwie maskotki – niespodzianki. W odpowiednim czasie zaprezentuję Wam efekty mojej pracy.

Poza tym w przyszłym tygodniu możecie się spodziewać kolejnego wpisu o początkach szydełkowania. W planach mam również powrót do Biżutorialu, do którego zebrałam sporo materiału.

A jakie są Wasze plany, nie tylko wielkanocne?

Scroll Up