Niestandardowe pomysły na prezent dla Mamy

Niestandardowe pomysły na prezent dla Mamy

Dzisiejszy wpis został zainspirowany akcją Nie wstydzę się być kobietą. Zainicjowała ją Asia z bloga My na swoim. A akwarelową grafikę stworzyła Magda z bloga Rudoróż.

Zbliża się Dzień Matki. Każdy z nas szuka wyjątkowego prezentu dla najważniejszej osoby w naszym życiu. Nie zdajemy sobie sprawy jak wiele możemy dać nie ofiarując nic. Oszalałam? Przeczytajcie dalej.Przent

Myślę, że powinniśmy zastanowić się nad tym czy nasze Mamy, oczekują od nas materialnych prezentów. Przecież są takie podarki, które nie wymagają nakładów finansowych a ośmielę się stwierdzić, że cieszą o wiele bardziej. Jak również jest grupa prezentów nienamacalnych ale wymagających pewnej kwoty. Warto zastanowić się zanim kupimy kolejny komplet biżuterii czy zestaw czegoś tam.

Poniżej zebrałam specjalnie dla Was moje propozycje na prezenty z okazji Dnia Matki. Dotrwajcie do końca wpisu a będziecie zaskoczeni.

Oto moje niestandardowe pomysły na prezent

 • Czas (w każdej postaci)
  Tego nigdy za mało w naszym zabieganym świecie. Często jest tak, że pozornie nie znajdujemy czasu na chociażby rozmowę przez telefon z Mamą, bo przecież jest tyle innych spraw do załatwienia, do zrobienia. Zastanówmy się, czy nie możemy wygospodarować chociażby 15 minut i podarować je Mamie i sobie. Prosty gest a ile radości. Sukces gwarantowany, sama wypróbowałam.
 • Fryzjer, Spa
  Propozycje dla kobiet lubiących wizyty w takich miejscach. To właśnie tam jest czas na relaks dla ciała, na pełne odprężenie, na regenerację sił. I wychodzimy stamtąd jak nowonarodzone. Oczywiście obowiązkowo należy udać się tam wspólnie z Mamą.
 • Spacer
  Nie stać Cię na wyjazd w urokliwe miejsce, drogie prezenty? Wybierz wspólny spacer. Przypomnij sobie dzieciństwo i spraw Mamie przyjemność zabierając ją w te miejsca, w które chodziliście jak byłaś dzieckiem. Czy nie jest miło powspominać te czasy, kiedy wszystko było prostsze a jedynym zmartwieniem było to czy Mama pozwoli iść później spać?
  Dwa misie na trawie
 • Wspólny wyjazd
  Gdziekolwiek. Nie musimy wydawać milionów, żeby spędzić miło czas z osobą, która dała nam życie. Sprawdźmy oferty na stronach, gdzie można znaleźć nocleg taniej i w drogę. Hej, przygodo!
 • Wizyta u ginekologa
  Różowa wstążkaZaskoczeni? Ja byłam, gdy Asia wyszła z takim pomysłem. A jednak po dłuższym zastanowieniu stwierdziłam, że czemu nie. W końcu nikomu nie powinno tak bardzo zależeć na życiu Mamy jak dzieciom. Przecież chcemy cieszyć się jej obecnością możliwie jak najdłużej a jeśli możemy coś w tej kwestii zrobić, to czemu z tego nie skorzystać.
  Dlaczego akurat wizyta u ginekologa? Bo nadal jest to temat tabu, bardzo wstydliwy. A przecież jest to część naszej kobiecości. Takie jesteśmy. Tak zostałyśmy stworzone. Sporo kobiet po urodzeniu dzieci przestaje się badać, bo przecież są już Mamami. No właśnie! I to jest ogromy błąd z ich strony. Jeżeli chcą być Mamami jak najdłużej, to powinny badać się profilaktycznie właśnie dla swoich dzieci. Być może regularne wizyty u ginekologa uratują im życie.
  Nadal jest mała świadomość kobiet dotycząca profilaktycznych badań. Każda z nas boi się choroby a niewiele wie, że rak szyjki macicy jest wykrywalny i przede wszystkim uleczalny, jeżeli zostanie wykryty odpowiednio wcześnie.
  Zadbajmy o Mamy i poprowadźmy je za rękę tak jak to one robiły z nami. Zaprowadźmy je na wizytę do ginekologa i przy okazji same się zbadajmy. Bądźmy świadome i odpowiedzialne!

Podarujmy Mamie życie!

Serca

A Ty jaki prezent podarujesz Mamie?

Warto przeczytać

Moje gwiazdkowe marzenia

Moje gwiazdkowe marzenia

Wypatrywanka – sposób na ćwiczenie spostrzegawczości u dziecka

Wypatrywanka – sposób na ćwiczenie spostrzegawczości u dziecka

Kolekcja pocztówek

Kolekcja pocztówek

Zachowaj wspomnienia

Zachowaj wspomnienia