List do Mamy

List do Mamy

Kochana Mamo,

piszę do Ciebie po raz pierwszy w życiu list.

Długo zastanawiałam się nad tym, co chcę Ci przekazać. Chciałabym Ci powiedzieć jak bardzo zależy mi na Tobie.  Jak bardzo Cię Kocham ale słowa to za mało, żeby to wyrazić. Chcę żebyś wiedziała, że Twoje szczęście i zdrowie są dla mnie priorytetem. Mamo, na pewno o tym wiesz, prawda?

Mama i dziecko

Wszystko zaczęło się od tego, że postanowiłaś z Tatą dać mi życie. Wtedy jeszcze nie zdawaliście sobie sprawy z tego co Was czeka. Dziękuję Wam za to, że daliście mi szansę Was poznać.

Mamusiu, to Ty po raz pierwszy pokazałaś mi świat i dałaś szansę na rozwój. Sprawiałaś, że się uśmiechałam i nadal wiesz jak to robić. Pamiętasz nasze wspólne spacery, zabawy na placu zabaw? Zamykając oczy widzę jak uczysz mnie szydełkować, robić na drutach. Pamiętam, ile cierpliwości wkładałaś Mamo w to, żeby mi wytłumaczyć jak nawlec włóczkę na druty… po czym i tak sama to robiłaś. Pamiętam jak zrobiłaś szalik na ocenę na kilka godzin przed lekcjami tylko dlatego, że mój był nierówny. Nieraz zdarzyło mi się wypłakiwać swoje smutki a Ty zawsze byłaś przy mnie. Zawsze mogę na Tobie polegać.

Pamiętam jak bardzo się o mnie troszczyłaś i nadal to robisz. Gdy chodziłam do szkoły każdego ranka czekało na mnie śniadanie. Uwielbiałam, gdy prasowałaś mi podkoszulek nie dlatego, że był wygnieciony tylko żeby było mi cieplej podczas ubierania. Miło wspominam stałe niedzielne desery – zimą bita śmietana z truskawkami prosto ze słoika a latem pyszne lody, które sama robiłaś.

Pamiętam, kiedy zabrałaś mnie do biblioteki i dzięki Tobie mogłam poznać niezliczone ilości książek.

Dziękuję Ci za to!

Dzisiaj sama jestem Mamą i chciałabym dać mojemu dziecku wszystko co najlepsze tak jak zrobiła to moja Mama. Chciałabym, żeby Dorotka mogła robić w przyszłości to na co będzie miała ochotę. Pragnę, żeby uśmiechała się jak najczęściej, bo tylko wtedy można odgonić wszelkie smutki.

Bardzo ją Kocham. Bezwarunkowo. Za to, że jest i nie oczekuje niczego w zamian. Uwielbiam, kiedy się przytula, bo w taki sposób pokazuje jak bardzo mnie kocha. Sprawia mi radość wykrzykując na całe gardło: “Mama! Mama!”, bo wiem, że robi to z całą dziecięcą miłością. To dla niej jestem lekiem na całe zło tak jak kiedyś byłaś Ty Mamo dla mnie.

Dzisiaj obie jesteśmy szczęśliwymi Mamami, prawda?

Możemy podzielić się swoimi spostrzeżeniami a nawet doświadczeniem, bo każda rada Mamy jest na wagę złota.

list

Nie sądziłam, że pisząc ten list do Mamy będę mieć łzy w oczach. Łzy szczęścia, że jesteś i mam nadzieję, że pozostaniesz już na zawsze. Łzy wspomnień tych szczęśliwych dni, które bezpowrotnie minęły.

Mamusiu, wspólnie możemy napisać kolejne rozdziały naszej historii.

Dziękuję Ci Mamo za to, że byłaś, jesteś i będziesz dla mnie najważniejszą osobą w życiu.

Może kiedyś moja córka napisze list do Mamy a ja wtedy będę najszczęśliwszą osobą na świecie.

Bardzo Cię Kocham,

Twoja córka

Edyta

 

Warto przeczytać

Moje gwiazdkowe marzenia

Moje gwiazdkowe marzenia

Wypatrywanka – sposób na ćwiczenie spostrzegawczości u dziecka

Wypatrywanka – sposób na ćwiczenie spostrzegawczości u dziecka

Kolekcja pocztówek

Kolekcja pocztówek

Zachowaj wspomnienia

Zachowaj wspomnienia