Wzór waflowy

Wzór waflowy

Przeglądając posty na facebook-u trafiłam na niego. Zachwycił mnie i nie pozwolił o sobie zapomnieć. Do spróbowania Waffle stitch zachęcił mnie post Ani z bloga Crochet. Zaintrygowała mnie nazwą i samym wyglądem próbki. I tak oto postanowiłam spróbować.

Wzięłam do ręki moje ukochane sfatygowane czerwone szydełko i kordonek, który akurat był pod ręką i tak oto powstała próbka. W miarę powstawania kolejnych rzędów wiedziałam, że przygoda z tym wzorem potrwa zdecydowanie dłużej niż zwykle. Patrząc jak spod mojego szydełka wychodzą kolejne słupki nawijane i jaką tworzą przy tym strukturę miałam ochotę zjeść to co powstało. Wzór nie tylko pięknie się prezentuje a również smakowicie wygląda.

Z tego co pamiętam to w nauce pomógł mi ten filmik.

Poniżej niewielka próbka Waffle stitch. Na ten moment marzy mi się wykorzystanie tego wzoru na ciepły wełniany koc. Może kiedyś zakupię odpowiednią ilość włóczki i marzenie się spełni. Na razie muszę się zadowolić wykorzystaniem wzoru być może na kolejną kosmetyczkę albo koszyczek.

A poniższa próbka najprawdopodobniej nie pozostanie tylko próbką a przemieni się w szaliczek dla mojej trzynastomiesięcznej Dorotki.

Szczerze zachęcam do wypróbowania wzoru waflowego.

wzór waflowy zbliżenie

Warto przeczytać

Kocyk 10 oczek

Kocyk 10 oczek

Szydełkowe wakacyjne must have

Szydełkowe wakacyjne must have

Wypatrywanka – sposób na ćwiczenie spostrzegawczości u dziecka

Wypatrywanka – sposób na ćwiczenie spostrzegawczości u dziecka

Jak fotografować rękodzieło?

Jak fotografować rękodzieło?