Twoja dziewczyna/ żona/ matka/ koleżanka/ bratowa itp. obchodzi urodziny. Chcesz jej podarować coś wyjątkowego, coś co sprawi że poczuje się fantastycznie a Ty staniesz się jej ulubieńcem. Stoisz przed trudnym wyborem kupić kwiaty, czekoladki czy perfumy. Ale… Zaraz, zaraz… Przypomniało Ci się, że ona uwielbia szydełkować/ robić na drutach. Ale Ty jesteś całkiem zielony w tej kwestii. Owszem, widziałeś jak macha z finezją szydełkiem/ drutami. Nagle uświadamiasz sobie, że Ty nawet nie od odróżniasz od siebie tych dwóch przedmiotów. Gorączkowo szukasz pomysłu…

Znajomy scenariusz?

Prezenty dla szydełko/drutomaniaczek

Jeśli jesteś właśnie na etapie szukania prezentu dla swej ukochanej robótkomaniaczki, to wiedz że ze stuprocentową pewnością ucieszy się ona ze:

 1. Włóczka

  Włóczka naturalna w dwóch koszach

  Najlepszy prezent z możliwych. Pamiętaj, że nigdy za dużo włóczek nawet jeżeli Twoja dziewiarka ma ich całą szafę. Wybierając mięciutką kuleczkę kieruj się przede wszystkim tym żeby to nie był akryl. Tak akryl. Taka ignorancja grozi milczeniem przez kolejny rok. Zerknij na stronę Biferno. Mają tam spory wybór wyjątkowych włóczek. Może trzcina cukrowa okaże się trafionym wyborem? I zajrzyj do mojego wpisu dotyczącego wyboru włóczki. I nie zapomnij przeczytać opisu przy włóczce, żeby mieć świadomość tego, ile motków kupić aby wykonać konkretną rzecz.

 2. Stwórz swój własny unikalny zestaw

  Włóczka, szydełko i druty

  To już wyższa szkoła jazdy. Jeżeli choć trochę masz pojęcie o szydełkowaniu/ robótkach na drutach to wybierz wzór ( z gazetki, książki, ze strony), zakup potrzebne materiały, dołącz do tego wzór, ładnie zapakuj i wyjątkowy prezent gotowy.

 3. Torba na robótki

  Osoba, która szydełkuje czy robi na drutach z całą pewnością lubi się przemieszczać i robótkować w różnych miejscach. Spraw jej przyjemność i podaruj torbę na robótki.

 4. Szydełka, druty

  Szydełka na drewnianym pieńku

  Druty w kance do mleka

  Narzędzi nigdy za wiele! Zapewniam Cię, że nowy markowy zestaw w niecodziennej stylistyce będzie ogromną niespodzianką. Zwróć również uwagę na ręcznie robione szydełka czy druty. Będą stanowić nie tylko praktyczny ale również bardzo oryginalny prezent.

 5. Bony upominkowe

  Jeżeli już wszystko zawiedzie, to podaruj bon do ukochanej pasmanterii. Na pewno się nie zmarnuje a obdarowana będzie mogła sama wybrać sobie prezent. Zajrzyj np. do Mila Druciarnia. Mają tam kilka propozycji bonów prezentowych.

 6. Podajnik do włóczki

  Miska do włóczki Aliexpress

  Nawet nie wiesz ile razy Twoja robótkomaniaczka denerwowała się kiedy aktualnie przerabiany motek pokulał się gdzieś daleko lub akurat dwie włóczki poplątały się ze sobą. Z pomocą może przyjść podajnik do włóczki. Kształty i nazwy są różne. Jedne wyglądem przypominają miskę a inne zwykły stojak na ręczniki kuchenne. Spójrzcie chociażby na miskę z Aliexpress. Czy nie jest urocza?

 7. Książka bądź czasopismo specjalistyczne

  Solenizantka uwielbia szydełkować? Śmiga na drutach jak w transie? Poszperaj w necie i kup książkę albo czasopismo specjalistyczne. Najlepiej takie, którego obdarowywana nie ma w swoich zasobach. A jeżeli zna jeszcze języki obce, to szukaj na obcojęzycznych stronach. Tam możesz znaleźć prawdziwe perełki. Ne wiesz czego szukać? Zerknij tutaj.

 8. Nowa technika do wypróbowania (np. obręcz dziewiarska)

  Każda osoba, która zajmuje się robótkami jest rządna przygód. A dla niej przygoda to poznanie czegoś nowego w swojej dziedzinie albo zupełnie nowego niezwiązanego z pasją. Dobrym pomysłem jest sprezentowanie obręczy dziewiarskiej ( o ile takiej już nie posiada), która daje masę możliwości. Możecie wybrać okrągłą (taką ja na zdjęciu z serwisu Aliexpress) bądź prostokątną.

 9. Kurs robótkowy

  W dobie Internetu robótkowe kursy rozmnażają się jak grzyby po deszczu. Może jest coś czego obdarowywana chciałaby się nauczyć albo skrycie marzy o jakimś kursie online bądź stacjonarnym. Mi się marzy kurs sutaszu, a konkretnie któryś z tych.

 10. Koszulka, kubek, czapka z odjazdowym dziewiarskim motywem bądź napisem

  Kubek z napisem Idź szydełkować reszta poczeka

  Jeżeli wyczerpały Ci się już wszystkie pomysły albo po prostu nie masz głowy do tych wszystkich robótkowych niuansów, to kup koszulkę, kubek (taki ja ten powyżej z Dawanda) albo inny gadżet z inspirującym motywem bądź napisem.

Jak widzicie pomysłów na udany prezent jest sporo i każdy z nich sprawi wiele radości. A skąd wiem, że obdarowywana będzie się cieszyć? Zaufajcie mi, ja to po prostu wiem.

A teraz wykorzystajcie któryś ze sprawdzonych pomysłów na wyjątkowe prezenty dla szydełko/drutomaniaczek.